Choď na obsah Choď na menu

Klub

roberto_mancini_manchester_city.jpgV roku 1880 založila dcéra farára menom Anna Connell futbalový tím kostola St.Mark, aby podporila ducha komunity a vrátila mladým mužom West Gorton stratenú vášeň. V ďalších niekoľkých desaťročiach používal klub mená Gorton AFC, potom Ardwick a nakoniec zámerne meno Manchester City, aby dal pocit všetkým miestnym, bez ohľadu na sociálne postavenie, mať klub, pre ktorý sa oplatí žiť.

Je vhodné, že bol klub založený dcérou farára, pretože následne bol Manchester City náboženstvom generácií Mancuniánů. Boli svedkom zázrakov (víťazstvo 4-3 v poslednom kole, ktoré zabezpečilo získanie titulu v roku 1968), uctievali bohov (Leeho, Todda a Bella) a občas flirtovala s večným zatratením (zápas o udržanie v tretej anglickej lige). Napriek tomu všetko, je ich viera nikdy neopustila. Na rozdiel od ich vlastnej hymny "Blue Moon", títo fanúšikovia majú svoje sny v srdci a svoju lásku. je modrá.

Skvelí, nejloajálnější fanúšikovia v anglickom fotbale.Jejich oddanosť nikdy nepoklesla, dokonca ani v ťažkých dobách deväťdesiatych rokov, kedy klub odohral súťažné zápasy v tretej anglickej lige. Viera tridsiatich tisíc verných fanúšikov, znovu stoicky vypĺňa štadión Maine Road a je odmenená výkony, ktoré otvárajú novú kapitolu potenciálu a ilustrujú ich histórii. Históriu City, za ktoré by dali aj život.
roku 1880 založila dcéra farára menom Anna Connell futbalový tím kostola St.Mark, aby podporila ducha komunity a vrátila mladým mužom West Gorton stratenú vášeň. V ďalších niekoľkých desaťročiach používal klub mená Gorton AFC, potom Ardwick a nakoniec zámerne meno Manchester City, aby dal pocit všetkým miestnym, bez ohľadu na sociálne postavenie, mať klub, pre ktorý sa oplatí žiť.


 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.